LCARS
NX-90210

08-01-2012

Raport ze spotkania 1 stycznia 2012 r.

Lista obecności: Eviva, Pisarz, Maura, fluor, The_D, chatI, Rafał.

Spotkanie odbyło się jak zwykle w Paradoksie, tym razem wyjątkowo wyludnionym (zapewne z powodu długiego weekendu). Przez pewien czas byliśmy jedynymi gośćmi klubu. Rozmowy dotyczyły wielu tematów, jak zwykle, poczynając od nietrekowych jak służba zdrowia, studia i problem z pierwszą pracą, zakładanie keczupu i pranie mopów w makdonaldzie, po bardziej sf-owe, jak cykl Fundacja Asimova czy inne dzieła, których nie spamiętam, a także pełny zestaw spoilerów do neo-BSG (i przez pełny mam na myśli absolutnie pełny :D).

Ze spraw w pełni trekowych: spora dyskusja o Star Trek Online (Eviva zapowiedziała, że zagra) i o powieściach, a także grze planszowej Star Trek: Fleet Captains, do której szukam chętnych :)

Warto wspomnieć także o bulwersującej kwestii kalendarza trekowego i opóźnień jakie wynikły na projekcie. Niestety waterhouse był nieobecny, więc nie mógł ustosunkować się do próśb o zmianę układu kalendarza na rok 2013 albo na to by kalendarz był od lipca do lipca.

Oprócz tego radzono merytorycznie w sprawach klubowych:

  1. Ustaliliśmy, że klub ISS PARADOX nie będzie miał spisanego regulaminu ani podanych warunków członkostwa, co w efekcie sprawi, że każdy kto się przysiądzie i zechce się za członka klubu mianować - ma do tego prawo.

  2. A gdyby kto sprawiał kłopoty bądź nieprzystojne uwagi, narażon będzie na tradycyjną klingońską karę.

  3. W celach organizacyjnych (wyznaczanie terminów i godzin spotkań; kontaktowanie się i odpowiadanie na pytania nowych osób chcących dołączyć do klubu) i reprezentacyjnych (reprezentacja klubu na zewnątrz, np. w kontaktach z innymi klubami, względy ceremonialne - gdyby kiedykolwiek zaistniały) zostanie wybrana osoba odpowiedzialna.

  4. Kwestia metody wyboru osoby odpowiedzialnej a także jej tytulatury zostanie omówiona na lutowym spotkaniu klubu. W propozycjach tytułu padały: kapitan, komandor, ambasador, konsul, pretor, namiestnik, umiłowany przywódca, zarządca, wojewoda, admirał Gwiezdnej Floty warszawskiej, generał-gubernator, wielki organizator.

  5. Osoby pragnące znaleźć się w manifeście załogi ISS Paradox na stronie www.mazowsze.startrek.pl będą proszone o podanie swoich danych do TheD bezpośrednio bądź poprzez formularz (podlinkuję jak TheD go zaakceptuje). Dane jakie będą zamieszczane to: imię i nazwisko oraz nick, a także krótki opis w kilku zdaniach. Podanie wszystkich danych jest nieobligatoryjne.

  6. Wszystkie powyższe punkty zapisuję z pamięci, nie było też żadnego podpisanego protokołu, dlatego proszę uczestników o prostowanie faktów, jeżeli gdzieś mijam się z rzeczywistością :)

fluor

Powrót do strony Spotkania.